poniedziałek, 15 września 2014

Multankowe triki - jak dodać link do zdjęcia

Dzisiaj w serii "Multankowe triki" krótki kurs jak dodać link do zdjęcia. Domyślnie blogger jest skonfigurowany tak, że w gotowym poście po kliknięciu na zdjęcie jest ono powiększane do oryginalnego rozmiaru. Co jednak, jeśli chcielibyśmy, aby przekierowywało ono gdzie indziej? Nic prostszego :)
Sposób I - lekki łatwy i przyjemny :)
1. Wstawiamy obrazek jak zwykle:
https://www.facebook.com/multanka

2. Klikamy na obrazek i klikamy przycisk link:
 
3 W oknie które się pojawi - dodajemy adres strony


Sposób II - dla tych co lubią html :)
Zaczynamy tak jak zwykle - piszemy post i wstawiamy nasze zdjęcia. w moim przykładzie będzie to logo.


Załóżmy, ze chcę, aby przekierowywało ono na  moją stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/multanka.

W tym celu kopiuje adres docelowy i przełączam widok posta na widok HTML. robię to przyciskiem u góry posta:
Otrzymujemy post w widoku html. nie ma co jednak sie przerażać. Nasz obrazek możemy znaleźć , szukając nazwy pliku lub tekstu a href. Ten ostatni definiuje nam dokąd kieruje klikniecie na obrazek.Teraz tekst, który znajduje się pomiędzy znakami cudzysłowu, zamieniam na link docelowy. Po zmianach widok HTML wygląda tak:

Teraz tylko klikam z powrotem na przycisk nowy post, aby powrócić do normalnego widoku. Po kliknięciu na opublikuj, po kliknięciu na zdjęcie będziemy lądować na Facebooku. Po opublikowaniu posta warto sprawdzić wszystkie zdjęcia, aby być pewnym, ze nigdzie nie wkradła nam się literówka. Proste? Proste! :)


2 komentarze:

  1. Ola, ale znacznie prościej jest w normalnym widoku (nie html) kliknąć na zdjęcie i użyć przycisku "link" (tego samego co używa się do tekstu) - w polu które wyskakuje po prostu nie wpisujesz żadnego tekstu do wyświetlenia, tylko wklejasz link w odpowiednią rubrykę i gotowe.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Poprawione zgodnie z komentarzem :) Tak to jest, gdy człowiek się zafiksuje na jedyny i słuszny sposób rozwiązania :)

      Usuń

Cieszy mnie każdy pozostawiony komentarz. Dziękuję, jeśli pozostawisz ślad po swoich odwiedzinach :)