czwartek, 23 kwietnia 2015

Bukiet ślubny - co mówią kwiaty cz. 1

Tym małym artykułem chciałabym rozpocząć cykl ślubnych porad. Mam nadzieję, ze pozwoli on przyszłym pannom młodym i panom młodym znaleźć odpowiedzi na pytanie i ślubne inspiracje. znajdziecie tu informacje praktyczne, które pozwolą dobrać suknię ślubną czy ułatwią organizację wesela, ale tez i inne. dzisiaj chciałam Wam napisać o znaczeniu poszczególnych kwiatów. dobór kwiatów może być przemiłą wiadomością od ukochanego. 

Pamiętajcie jednak, ze bukiet ma przede wszystkim podobać się Wam - więc czasem warto odrzucić przesądy na bok :)  Gotowi ? - to czas zdradzić jaka jest mowa kwiatów :)

 Autor: Hmomoy, na licencji creative commonFrezja - to wyraz szacunku i radości. Frezja może być niezdrów zaproszeniem m do flirtu.
 
Zdjęcie: Aleksandra Multan - multanka

Konwalia - jest kwiatem delikatnym i jako taki jest symbolem delikatności i nieśmiałości. Obdarowując nimi, mówimy że uważamy osobę obdarowaną za piękną.

Zdjęcie: Anna Wiśniewska, ANOVA 

Goździk -  goździki mają rożne znaczenie w zależności od koloru. Może być symbolem niewinności, gdy jest biały, wieczną pamięć gdy różowy oraz wyraża pogardę - gdy jest żółty. Ostrożnie więc z żółtymi goździkami :)
Zdjęcie: Aleksandra Multan - multanka


Kalia - symbolizuje nieszczęście i smutek, często bywa używana w wiązankach ślubnych. coraz częściej z racji urody kwiat bywa używany w ślubnych bukietach.  Jeżeli jesteśmy przesądni, pamiętajmy , ze kolor wiązanki potrafi zmienić znaczenie przekazu. Biel połączona z czerwienia oznacza na przykład jedność i nierozerwalność.

 Zdjęcie: pansa, na licencji creative common

Lilia - oddaje piękne i czyste uczucie. mówi również o poważnych zamiarach obdarowującego (ja myślę - skoro ślub biorą :) ) w Polsce jest postrzegana często jako kwiat związany  z żałobą, ponieważ często możemy ja spotkać w wiązankach pogrzebowych. 
 Zdjęcie: pippalou, na licencji creative common


Róża - to bezwarunkowa miłość. Symbolem wiecznej miłości są róże czerwone.

Zdjęcie: Aleksandra Multan - multankaTulipany - piękny symbol radości i sławy. można go również interpretować go jako oznakę radości z zobaczenia obdarowanej osoby. Czerwony zaś jest oznaką miłości.
Zdjęcie: Aleksandra Multan - multanka

Azalia - oddaje podziw i cnotliwość. Niestety wg innych może tez oznaczać kruche i chwilowe zauroczenie.

 Zdjęcie: ponx, na licencji creative common


Chryzantemy - oznaczają prawdę  i wdzięczność za wszystko, co nam darowano. z racji tego, ze te śliczne jesienne kwiaty często stawiamy na grobach bliskich rzadko spotyka się je w wiązankach ślubnych.

Zdjęcie: MichelleBulgaria, na licencji creative common

Jesteście ciekawi jakie znaczenie maja inne kwiaty? Napiszcie to w komentarzu a postaram sie na to odpowiedzieć w kolejnych postach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszy mnie każdy pozostawiony komentarz. Dziękuję, jeśli pozostawisz ślad po swoich odwiedzinach :)