czwartek, 30 kwietnia 2015

Jak podziękować gościom?

Jak podziękować gościom za przybycie na wesele? Za byce z nami w tym szczególnym dniu? Za zabawę do samego rana?

Pomysły na podziękowania dla gosci weselnych
Zdjęcie: earl53, na licencji CCO


Coraz popularniejsze staje się dziękowanie gościom za przybycie na wesele. Drobiazg pozostawiony przy nakryciu jest wyrazem sympatii i szacunku dla weselników. Wybór tego drobiazgu może sprawić, ze goście z sympatia będą wspominać ten szczególny dzień. co więc wybrać? Warto zadbać, aby upominek dla gości nawiązywał w jakiś sposób do tematyki wesela czy samej pary młodej, ale nie jest to konieczne.  Co więc mamy do wyboru?


Bileciki
Tradycyjny sposób podziękowania za przybycie na przyjecie. choć mamy możliwość wydruku i personalizacji, warto zastanowi się czy nie wypisać ich ręcznie.

Słodkie migdały- to tradycyjny sposób. Migdały oblane lukrem można umieścić w woreczku z organzy. Innym pomysłem są ozdobne pudełeczka - w kształcie fraka czy sukni ślubnej. Niezależnie od opakowania migdały w liczbie pięciu symbolizują: pomyślność, zdrowie, szczęście, długie życie oraz miłość.

Słodkie drobiazgi - miód czy  konfitura w niewielkich słoiczkach będą oryginalnym prezentem. Jeżeli dodatkowo będzie to jeden z regionalnych przysmaków będę źródłem radości dla weselników. Nie liczcie jednak, że długo przetrwają :)

Czekoladki - to kolejny pomysł na słodki upominek. Przy odrobinę większych nakładach można podarować też czekoladki ze zdjęciem czy z imionami pary młodej.

Magnesy ze zdjęciem pary młodej - to pomysł na prezent trwały i stosunkowo niedrogi. Piękne zdjęcie - i voila!

Magnesy z ceramiki - te z kolei mogą mieć rożną formę. Może być to  serduszko w kolorze nawiązującym do wesela. Ale  również magnez nawiązujący kształtem  do motywu przewodniego wesela.

Wino - to trochę droższa opcja. niewielkie buteleczki na pewno spotkają się z uznaniem gości. Kropka nad i będzie, jeśli wino będzie tym, które podawano na weselu.  Upominki można spersonalizować drukując specjalne etykiety czy dołączając zawieszki z wydrukowanym tekstem.


Bańki mydlane -  świetna zabawa i mnóstwo frajdy dla dorosłych i dla dzieci.  Pierwszy taniec wśród połyskujących tęczowo baniek - czemu nie?

Ręcznie robione mydełka -  pomysł na prezent z duszą. Zrobienie mydełka glicerynowego jest banalnie proste.  Baza glicerynowa, kilka kropli barwnika i roślinne dodatki - wszytko to może stworzyć niepowtarzalna kompozycję.  do tego przezroczyste opakowania i wstążeczka w odpowiednim kolorze - i gotowe. Jeśli wykorzystamy foremki do lodu, możemy stworzyć maleńkie mydełka w fantazyjnych kształtach. 

Macie inne inspiracje? A może sami otrzymaliście niebanalny prezent?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Cieszy mnie każdy pozostawiony komentarz. Dziękuję, jeśli pozostawisz ślad po swoich odwiedzinach :)